Nasz ekspert, dr Paweł Opitek, o cyberprzestępczości w bankowości elektronicznej w swojej najnowszej monografii prawniczej 

„Skimming – aspekty kryminalistyczne. Cyberprzestępczość w bankowości elektronicznej”  to najnowsza monografia, eksperta Instytutu Kościuszki, dr Pawła Opitka. Książka stanowi pierwsze opracowanie naukowe dotyczące skimmingu, czyli „kradzieży” danych kart płatniczych i nielegalnego ich wykorzystania. Obraz skimmingu w współczesnym świecie wkracza także w obszary teleinformatyki, ekonomii i mieści się w pojęciu cyberprzestępczości. Dlatego, oprócz modus operandi sprawców i metodologii prowadzenia spraw karnych, nasz ekspert omówił również rynek płatności elektronicznych. Książka ma interdyscyplinarny charakter i dedykowana jest pracownikom organów ścigania, sektora finansowego oraz wszystkim osobom zainteresowanym współczesnym obrazem przestępczości.

Zachęcamy do nabycia publikacji: Skimming – aspekty kryminalistyczne. Cyberprzestępczość w bankowości elektronicznej, a także do zapoznania się ze spisem treści monografii.