Dla studentów

Stowarzyszenie Instytut Kościuszki przez cały rok rekrutuje studentów chętnych do zdobycia doświadczenia w pracy w organizacji pozarządowej. Praktyki w Instytucie Kościuszki są otwarte dla studentów w każdym wieku i na każdym roku studiów. Mile widziane jest zainteresowanie naukami politycznymi, bezpieczeństwem, polityką zagraniczną, nowymi technologiami, rozwojem gospodarczym, innowacjami, ekosystemem startupowym itd. Bardzo często osoby, które wykażą się kreatywnością, zaangażowaniem i profesjonalizmem, a także podzielają naszą misję i ideały zostają członkami naszego zespołu i podejmują w Instytucie swoją pierwszą pracę.

Kiedy rekrutujemy?

Cały czas. W Instytucie zawsze pracuje co najmniej 2 praktykantów, a kilka miesięcy przed flagowym wydarzeniem organizowanym przez Instytut, Europejskie Forum Cyberbezpieczeństwa – CYBERSEC (czerwiec–październik), przyjmowanych jest więcej studentów.

Jak długo trwają praktyki?

Zwykle praktyki w Instytucie Kościuszki trwają 3 miesiące, w czasie których praktykant zobowiązany jest do pracy w wymiarze 20 godzin tygodniowo.

Obowiązki praktykanta

Obowiązki będą się różnić w zależności od zespołu, w ramach którego odbędą się praktyki.

Student weźmie udział w działaniach i dołączy do jednego z naszych czterech zespołów:

  • programowy – zajmujący się merytorycznym aspektem działalności Instytutu
  • pozyskiwania funduszy – zajmujący się nawiązywaniem partnerstw i relacji z organizacjami zewnętrznymi
  • PR i komunikacja – dbający o medialny wizerunek Stowarzyszenia oraz organizowanych przez nas wydarzeń
  • organizacyjny – zajmujący się organizacją i logistyką wydarzeń Instytutu Kościuszki
Jak możesz się zgłosić?

Jeśli jesteś młodym i ambitnym studentem, zainteresowanym zdobyciem doświadczenia zawodowego w jednym z wiodących think tanków w Polsce, a Twoja znajomość języka angielskiego jest na poziomie zaawansowanym (B2/C1), wyślij swoje CV (opcjonalnie list motywacyjny) na adres hr@ik.org.pl z dopiskiem „PRAKTYKI” w temacie wiadomości.

Czego możesz oczekiwać?
  • pracy nad interesującymi projektami w dynamicznym i zmotywowanym zespole
  • praktycznej wiedzy z zakresu działania zespołu, w ramach którego odbędziesz staż
  • doświadczenia w pracy w międzynarodowym środowisku
  • wiedzy z zakresu funkcjonowania organizacji pozarządowej

Zastrzegamy sobie prawo odpowiedzi na wybrane zgłoszenia.

Proszę pamiętać o dołączeniu oświadczenia o wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych osobowych:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych zawartych w niniejszym dokumencie do realizacji procesu rekrutacji zgodnie z ustawą z dnia 10 maja 2018 roku o ochronie danych osobowych (Dz. Ustaw z 2018, poz. 1000) oraz zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO).”