Już od dwóch dekad Instytut Kościuszki zajmuje się rozwiązywaniem wieloaspektowych problemów bezpieczeństwa międzynarodowego, wynikających z napięć geopolitycznych i nowych zagrożeń hybrydowych. Tworząc różnego rodzaju publikację, dzieląc się wiadomościami czy organizując konferencje i inne projekty, staramy się wnieść znaczący wkład zarówno do sektora publicznego, jak i prywatnego. Dążymy także do podniesienia świadomości ludności cywilnej, o tym jak ważne jest dzisiaj cyberbezpieczeństwo.
Dziś, tworząc nowy kanał komunikacyjny, którym są podcasty, Instytut Kościuszki stara się dotrzeć jak najbliżej swoich odbiorców i ułatwić im zdobycie wiedzy. Nasze podcasty dają możliwości wysłuchania aktualnych informacji z dowolnego miejsca i w dowolnym czasie. Wszystko, co jest do tego potrzebne to słuchawki i Internet.
Seria podcastów Genaral Talks będzie miała formę wywiadów, prowadzonych przez analityków Instytutu Kościuszki z ekspertami w dziedzinie cyberbezpieczeństwa i zagrożeń hybrydowych np. dezinformacji. Instytut Kościuszki chce poruszyć te tematy w bardziej nieformalny i przyjazny sposób, docierając do szerszego grona odbiorców. W podcastach będziemy dzielić się wiedzą, informacjami, danymi i prognozami na temat wyzwań i zagrożeń dla bezpieczeństwa w następnej dekadzie.
Pierwszy epizod naszych podcastów jest już dostępny!
W pierwszym odcinku serii General Talks jeden z naszych analityków Disinfo– Miachał Krawczyk, rozmawiał z zaproszonym ekspertem – Niną Jankowicz, autorką książki How to Lose the Information War: Russia, Fake News, and the Future of Conflict, która jest specjalistką w dziedzinie dezinformacji.
W wywiadzie Nina Jankowicz z wielkim zaangażowaniem przedstawiła, jak działa i czym jest wojna informacyjna. Wyjaśniła także jej rolę na poziomie międzynarodowym i krajowym. W trakcie rozmowy Ninia zastanawiała się jak światowe mocarstwa, wykorzystują działania i techniki dezinformacyjne (np. Wpływ Rosji na Estonię, Polskę i Ukrainę), oraz czy istnieją systemy obrony przed dezinformacją.
W pierwszym epizodzie poruszono również tematy infodemi, teorii spiskowych, roli mediów społecznościowych w tym wszystkim oraz celów wojny informacyjnej.
Jeśli jesteś zainteresowany posłuchaj naszego pierwszego epizodu na Spotify lub na https://www.buzzsprout.com/1670719
Załóż słuchawki i towarzysz nam w ekscytujących i owocnych dyskusjach!
Bądź na bieżąco z informacjami o nowych podcastach i sprawdzaj nasze media społecznościowe!