General Talks Podcast – najnowszy projekt Instytutu Kościuszki

ramach obchodów 20. rocznicy istnienia Instytutu Kościuszki chcielibyśmy zaprezentować Państwu nasz najnowszy projekt, cykl podcastów #General TalksInicjatywa podcastów zrodziła się w ramach działań naszego zespołu, który stara się poszerzyć kanały komunikacyjne Instytutu oraz dzielić się najważniejszymi informacjami na temat cyberbezpieczeństwa.  

Już od dwóch dekad Instytut Kościuszki zajmuje się rozwiązywaniem wieloaspektowych problemów bezpieczeństwa międzynarodowego, wynikających z napięć geopolitycznych i nowych zagrożeń hybrydowych. Tworząc różnego rodzaju publikację, dzieląc się wiadomościami czy organizując konferencje i inne projekty, staramy się wnieść znaczący wkład zarówno do sektora publicznego, jak i prywatnego. Dążymy także do podniesienia świadomości ludności cywilnej, o tym jak ważne jest dzisiaj cyberbezpieczeństwo 

Dziś, tworząc nowy kanał komunikacyjny, którym są podcasty, Instytut Kościuszki stara się dotrzeć jak najbliżej swoich odbiorców i ułatwić im zdobycie wiedzy. Nasze podcasty dają możliwości wysłuchania aktualnych informacji z dowolnego miejsca i w dowolnym czasie. Wszystko, co jest do tego potrzebne to słuchawki i Internet 

Seria podcastów Genaral Talks będzie miała formę wywiadów, prowadzonych przez analityków Instytutu Kościuszki z ekspertami w dziedzinie cyberbezpieczeństwa i zagrożeń hybrydowych np. dezinformacji. Instytut Kościuszki chce poruszyć te tematy w bardziej nieformalny i przyjazny sposób, docierając do szerszego grona odbiorców. W podcastach będziemy dzielić się wiedzą, informacjami, danymi i prognozami na temat wyzwań i zagrożeń dla bezpieczeństwa w następnej dekadzie. 

Pierwszy epizod naszych podcastów jest już dostępny! 

W pierwszym odcinku serii General Talks jeden z naszych analityków Disinfo– Miachał Krawczyk, rozmawiał z zaproszonym ekspertem – Niną Jankowicz, autorką książki How to Lose the Information War: Russia, Fake News, and the Future of Conflict, która jest specjalistką w dziedzinie dezinformacji. 

wywiadzie Nina Jankowicz z wielkim zaangażowaniem przedstawiła, jak działa i czym jest wojna informacyjna. Wyjaśniła także jej rolę na poziomie międzynarodowym i krajowym. W trakcie rozmowy Ninia zastanawiała się jak światowe mocarstwa, wykorzystują działania i techniki dezinformacyjne (np. Wpływ Rosji na Estonię, Polskę i Ukrainę), oraz czy istnieją systemy obrony przed dezinformacją. 

W pierwszym epizodzie poruszono również tematy infodemiteorii spiskowych, roli mediów społecznościowych w tym wszystkim oraz celów wojny informacyjnej. 

Jeśli jesteś zainteresowany posłuchaj naszego pierwszego epizodu na Spotify lub na https://www.buzzsprout.com/1670719  

 Załóż słuchawki i towarzysz nam w ekscytujących i owocnych dyskusjach! 

 

Bądź na bieżąco z informacjami o nowych podcastach i sprawdzaj nasze media społecznościowe!

Facebook | LinkedIn | Twitter