Instytut Kościuszki i Województwo Śląskie łączą siły by budować cyberbezpieczeństwo regionu

Miło poinformować nam o podpisaniu listu intencyjnego ws. promowania nowoczesnych technologii, rozwoju innowacyjnej gospodarki oraz szeroko rozumianego cyberbezpieczeństwa

Wszechobecna transformacja cyfrowa wymaga wbudowania cyberbezpieczeństwa w DNA cyfrowego świata – do tego właśnie konieczne jest zaangażowanie regionów i miast. Coraz więcej regionów w Europie dostrzega w tym procesie swoją szansę rozwojową.

Województwo Śląskie jest miejscem dynamicznego rozwoju gospodarczego oraz trwającej transformacji z ekonomii opartej na przemyśle ciężkim w kierunku wielowymiarowej nowoczesnej gospodarki wysokich technologii, usług i innowacyjnej produkcji przemysłowej. Władze województwa zauważają także wielką wagę jaką cyberbezpieczeństwo zajmuje w rozwiniętym społeczeństwie posługującym się w coraz większym stopniu sprzętem wysokich technologii.

„Dzisiaj temat cyberbezpieczeństwa jest bardzo szeroki. Składa się na niego coraz więcej elementów, bo też nasze życie staje się coraz mniej analogowe, a coraz częściej cyfrowe właśnie. Chcemy także w tym względzie być pierwszoplanowym graczem. Będziemy podejmować współpracę tylko z najlepszymi, a do nich bezsprzecznie należy Instytut Kościuszki” – powiedział marszałek województwa śląskiego Jakub Chełstowski.

Z tych względów zasadnym jest podjęcie współpracy Województwa Śląskiego z Instytutem Kościuszki, który skupia i współpracuje z ekspertami w zakresie cyberbezpieczeństwa, jest propagatorem nowych rozwiązań w tej dziedzinie oraz organizatorem największej konferencji poświęconej temu tematowi w Europie Środkowo – Wschodniej.