POSZUKUJEMY MANAGERA PROJEKTÓW W ZESPOLE PROGRAMOWYM

Zapraszamy do składania aplikacji w naborze do zespołu programowego Instytutu Kościuszki

Stowarzyszenie Instytut Kościuszki poszukuje ambitnych, samodzielnych i kreatywnych pasjonatów tematyki cyberbezpieczeństwa do współpracy w ramach kluczowego obszaru programowego zajmującego się tematyką cyberbezpieczeństwa.

Dlaczego warto?

Cyberbezpieczeństwo to aktualnie najprężniej rozwijany obszar programowy Instytutu Kościuszki, w ramach którego zainicjowany został flagowy projekt CYBERSEC – Europejskie Forum Cyberbezpieczeństwa. Jest to pierwsze w Polsce i jedno z nielicznych w Europie cykliczne wydarzenie o charakterze public policy, poświęcone strategicznym zagadnieniom cyberbezpieczeństwa.

Ponadto, nasi eksperci regularnie tworzą opracowania o charakterze raportów, briefów programowych i artykułów, poruszając najbardziej aktualne wyzwania dotyczące bezpieczeństwa cyberprzestrzeni. Na zlecenia podmiotów administracji publicznej oraz międzynarodowych organizacji, Instytut przygotowuje także ekspertyzy na wybrane tematy. Oprócz realizacji bieżących projektów, IK prowadzi także działalność publicystyczną – jesteśmy wydawcą pionierskiego European Cybersecurity Journal – magazynu eksperckiego poświęconego cyberbezpieczeństwu.

Opis stanowiska:

Manager Projektów jest zaangażowany w realizację flagowego projektu Instytutu Kościuszki jakim jest Europejskie Forum Cyberbezpieczeństwa – CYBERSEC (a także jego zagranicznych edycji, które odbyły się już w Brukseli i Waszyngtonie); tworzenie publikacji, analiz i artykułów mieszczących się w tematyce cyberbezpieczeństwa; opracowywanie oficjalnych dokumentów, tworzenie baz danych ekspertów i interesariuszy cyberprzestrzeni; nawiązywanie i utrzymywanie kontaktów z ekspertami i partnerami projektów Instytutu oraz pozostałe czynności związane z realizacją aktualnych działań programowych.

Wymagamy:

 • wiedzy merytorycznej dotyczącej zagadnień cyberbezpieczeństwa lub wiedzy specjalistycznej na temat konkretnego zagadnienia np. ochrony danych, bezpieczeństwa systemów telekomunikacyjnych itp.
 • dyspozycyjności w wymiarze 40 godzin tygodniowo;
 • płynnego posługiwania się językiem angielskim w mowie i piśmie (min. poziom C1);
 • doświadczenia w zarządzaniu projektami;
 • umiejętności koordynacji kilku działań jednocześnie;
 • dobrej organizacji pracy,
 • motywacji do rozwoju osobistego, w tym naukowego i zawodowego,
 • odpowiedzialności, dokładności i samodzielności,
 • umiejętności pracy w zespole.

Oferujemy:

 • adekwatne do wykształcenia i doświadczenia wynagrodzenie;
 • możliwość rozwoju naukowego i pogłębiania wiedzy merytorycznej oraz aktywności o charakterze eksperckim;
 • pracę nad interesującymi projektami w dynamicznym i zmotywowanym zespole;
 • możliwość zdobycia wiedzy z zakresu funkcjonowania organizacji pozarządowej i międzynarodowym środowisku.

Jak aplikować?

Aplikacje prosimy przesyłać na adres: hr@ik.org.pl w terminie do 31.12.2019 r. z dopiskiem w tytule „PROJECT MANAGER”. Informujemy, że odpowiemy tylko na wybrane oferty oraz zastrzegamy sobie prawo do zakończenia rekrutacji przed podanym powyżej terminem.

Przesłanie do Stowarzyszenia Instytut Kościuszki („Stowarzyszenie”) danych osobowych w zakresie szerszym, niż imię, nazwisko, e-mail i/lub telefon stanowi zgodę na przetwarzanie tych danych przez Stowarzyszenie w celu prowadzenia procesu rekrutacyjnego. Zgodę możną wycofać w dowolnym czasie. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania dokonanego przed jej wycofaniem.

Stowarzyszenie Instytut Kościuszki to niezależna pozarządowa organizacja typu think tank o charakterze non-profit założona w 2000 r. Jego misją jest działanie na rzecz społeczno-gospodarczego rozwoju i bezpieczeństwa Polski, jako aktywnego członka Unii Europejskiej oraz NATO. Swoje działania koncentruje na 5 obszarach programowych: cyberbezpieczeństwo, instytucje i prawo, bezpieczeństwo międzynarodowe, energia i klimat, gospodarka. Twórca CYBERSEC Forum – pierwszego w Polsce i jednego z nielicznych w Europie cyklicznego wydarzenia o charakterze public policy conference, poświęconego strategicznym zagadnieniom cyberbezpieczeństwa – i kilku innych formatów o mniejszej skali. Założyciel CYBERSEC HUB – pierwszego w Polsce centrum kompetencji i innowacji w obszarze cyberbezpieczeństwa. Członek Global EPIC – globalnego ekosystemu regionalnych ekosystemów cyberbezpieczeństwa skupiającego 13 podmiotów z 9 państw świata.

Informacja o przetwarzaniu danych osobowych