Projekt Digital 3 Seas Initiative otrzymał dofinansowanie Ministerstwa Spraw Zagranicznych

Mamy zaszczyt poinformować, że projekt Digital 3 Seas Initiative został dofinansowany z grantu Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

Inicjatywa Cyfrowego Trójmorza to zbiór projektów transgranicznych i inicjatyw mających na celu rozwój infrastruktury cyfrowej, wspólnych inwestycji i prac badawczo-rozwojowych, a także koncepcji politycznych i legislacyjnych realizowanych na poziomie UE. Głównym pomysłem jest połączenie koncepcji security by design z transformacją cyfrową sektora publicznego i prywatnego. Inicjatywa Cyfrowego Trójmorza opiera się na sieciach infrastruktury transportowej i energetycznej, które stanowią trzon Inicjatywy Trójmorza i uzupełnia go o wymiar cyber. Kluczowymi obszarami Inicjatywy Cyfrowego Trójmorza są rozwój infrastruktury cyfrowej w dobie technologii 5G, wspólne inwestycje w supernowoczesne technologie takie jak Internet rzeczy, blockchain i sztuczna inteligencja oraz strategiczna i taktyczna współpraca w zakresie zwalczania zagrożeń i dezinformacji.

By dowiedzieć się więcej, pobierz Brief Programowy Instytutu Kościuszki – analizę współpracy w regionie Trójmorza opartej na komponencie cyfrowym.

 

Zadanie publiczne współfinansowane przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych RP w konkursie „Wsparcie wymiaru samorządowego i obywatelskiego polskiej polityki zagranicznej 2018”