EUROPEAN CYBERSECURITY JOURNAL – NOWY NUMER MAGAZYNU EKSPERCKIEGO O CYBERBEZPIECZEŃSTWIE!

Zabezpieczenie Cyfrowego DNA Świata jest naszym wspólnym obowiązkiem

Wspieranie opartej na zaufaniu współpracy podmiotów z sektora bezpieczeństwa cybernetycznego w celu stworzenia nowych strategii i innowacyjnych zaleceń na okres zakłóceń w funkcjonowaniu technologii cyfrowych jest jednym z kluczowych celów konferencji CYBERSEC Brussels Leaders’ Foresight. Ma ona miejsce już trzeci rok z rzędu – ale po raz pierwszy jako wydarzenie o charakterze wyłącznie cyfrowym. Konferencja gromadzi czołowych liderów i ekspertów z UE, NATO, ministerstw krajowych, organizacji zajmujących się bezpieczeństwem cybernetycznym oraz światowego i europejskiego przemysłu technicznego.

 

Niezmiernie nam miło, w dniu konferencji CYBERSEC Brussels 2020, przedstawić Państwu najnowsze wydanie European Cybersecurity Journal. Jeszcze więcej ekscytujących wywiadów, badań i artykułów. W czasach pandemii COVID-19 zostań w domu i zanurz się w lekturze naszego magazynu!

Mamy szczerą nadzieję, że to wydanie przyczyni się do realizacji naszego wspólnego celu, jakim jest zwiększenie świadomości na temat bezpieczeństwa cybernetycznego i promowanie stabilnego rozwoju w cyberprzestrzeni.

 

POBIERZ CAŁY NUMER NAJNOWSZEGO ECJ!

Spis treści Vol. 6 (2020) Issue:

  • Togo’s National Approach to Cybersecurity. Interview with Cina Lawson;
  • Addressing Specific Requirements for Cybersecurity in the Smart Grids at EU Level (Stephan Lechner, Manuel Sanchez, Michaela Kollau);
  • The Technological Sovereignty Dilemma – and How New Technology Can Offer a Way Out (Luukas Ilves & Anna Maria Osula);
  • Designing Digital Safety into the Smart City (Robert Muggah);
  • Multi-level Governance in Cybersecurity: What Role for the European Regions? (Milda Kaklauskaitė);
  • Boosting the Role of Women in Cybersecurity. Interview with Nicole Wajer;
  • Insider Threats in Cybersecurity: The Enemy within the Gates (Guerrino Mazzarolo & Anca D. Jurcut);
  • Back to the Civilian Power Discourse: Can it Survive in Cyberspace? (Omree Wechsler);
  • Piercing the Bubble with a Cyber Needle – Cyber Tools Application during a Possible Baltic States Defence Scenario (Dominik Skokowski).