PODSUMOWANIE CSBXL21

Drugi rok światowego kryzysu zdrowotnego zmusił nas do dostosowania się do nowej, przedefiniowanej rzeczywistości. Pandemiczny scenariusz, w którym żyjemy na co dzień, wywołał wzrost popytu na nowe technologie, a co za tym idzie potrzebę zadbania o bezpieczeństwo w cyberprzestrzeni.  

Powstają przełomowe i innowacyjne technologie, które prowadzą nie tylko do zacierania się granic między państwami, ale także między cyberprzestępcami. Dezinformacja i cyberataki stały się najkorzystniejszymi narzędziami wojny hybrydowej, która została wymierzona w życie, prawa i wartości obywateli, różnych krajów.  Dlatego czołowi eksperci w dziedzinie cyberbezpieczeństwa ostrzegają: „Internet to nowa linia frontu”. 

W dniu 18 marca br., odbyła się już czwarta edycja CYBERSEC Brussels Leader’s Foresightpodczas której prelegenci z całego świata, prowadzili dyskusje mające na celu, ukształtowanie programu polityki cyfrowej na rzecz bezpiecznej przyszłości. Hasłem tegorocznego #CSBXL21, było Together Against Adversarial Internet. 

Nadszedł czas na podsumowanie CSBXL21, którym chcielibyśmy się podzielić. W treści zawarliśmy najważniejsze tematy, poruszone podczas tegorocznego wydarzenia, czyli m.in. Europejską suwerenność cyfrową, transfery danych między UE a USA czy zielone i cyfrowe inwestycje w ramach Inicjatywy Trójmorza 

Podsumowanie CYBERSEC Brussels Leader’s Foresight 2021 znajduje się TUTAJ.