REKRUTACJA NA STAŻ DO ZESPOŁU PROGRAMOWEGO

Zapraszamy do składania aplikacji na staż w Instytucie Kościuszki

Stowarzyszenie Instytut Kościuszki poszukuje ambitnych, zmotywowanych studentów, chętnych do zdobycia doświadczenia w pracy w zespole programowym, zajmującym się tematyką cyberbezpieczeństwa.

Dlaczego warto?

Cyberbezpieczeństwo to aktualnie najprężniej rozwijany obszar programowy Instytutu Kościuszki, w ramach którego zainicjowany został flagowy projekt CYBERSEC – Europejskie Forum Cyberbezpieczeństwa. Jest to pierwsze w Polsce i jedno z nielicznych w Europie cykliczne wydarzenie o charakterze public policy, poświęcone strategicznym zagadnieniom cyberbezpieczeństwa.

Ponadto, nasi eksperci regularnie tworzą opracowania o charakterze raportów, briefów programowych i artykułów, poruszając najbardziej aktualne wyzwania dotyczące bezpieczeństwa cyberprzestrzeni. Na zlecenia podmiotów administracji publicznej oraz międzynarodowych organizacji, Instytut przygotowuje także ekspertyzy na wybrane tematy. Oprócz realizacji bieżących projektów, IK prowadzi także działalność publicystyczną – jesteśmy wydawcą pionierskiego European Cybersecurity Journal – magazynu eksperckiego poświęconego cyberbezpieczeństwu.

Jako stażysta będziesz zaangażowany w proces planowania i organizacji konferencji. W tym roku Instytut Kościuszki organizuje wyjątkową edycję tego przedsięwzięcia – CYBERSEC CEE 2021 Cities & Regions, które będzie największym wydarzeniem poświęconym cyberbezpieczeństwu w Europie Środkowo-Wschodniej. W ramach CYBERSEC CEE, poza Europejskim Forum Cyberbezpieczeństwa odbędą się także targi CYBERSEC EXPO oraz liczne formaty towarzyszące. Staż to niepowtarzalna okazja do przyjrzenia się działalności organizacji pozarządowej, a zarazem zdobycia praktycznych umiejętności przekształcania pomysłów w realne przedsięwzięcia.

Wymagania:

 • płynne posługiwanie się językiem angielskim w mowie i piśmie (min. poziom C1),
 • zainteresowanie obszarami programowymi Instytutu Kościuszki,
 • dyspozycyjność 4-5 dni w tygodniu,
 • dobra organizacja pracy,
 • motywacja do rozwoju osobistego, w tym naukowego i zawodowego,
 • odpowiedzialność, dokładność i samodzielność,
 • umiejętność pracy w zespole.

Oferujemy:

 • zaangażowanie w prace nad planowaniem i organizacją Europejskiego Forum Cyberbezpieczeństwa – CYBERSEC 2021 oraz innych formatów odbywających się w ramach CYBERSEC CEE 2021,
 • możliwość pracy nad interesującymi projektami w dynamicznym i zmotywowanym zespole,
 • możliwość zdobycia wiedzy z zakresu funkcjonowania organizacji pozarządowej,
 • możliwość zdobycia doświadczenia w pracy w międzynarodowym środowisku.

 

Czas trwania stażu: 3 miesiące.
Charakter zaangażowania: staż nieodpłatny, 20h w tygodniu
Termin przyjmowania zgłoszeń: do 31.08.2021 r.

Jak aplikować?

Wyślij CV (w języku polskim lub angielskim) z klau­zu­lą o ochro­nie da­nych oso­bo­wych na ad­res hr@ik.org.pl z dopiskiem STAŻ w temacie wiadomości.

Skontaktujemy się tylko z wybranymi kandydatami. Staż jest bezpłatny. Po jego odbyciu istnieje możliwość nawiązania stałej współpracy.

Przesłanie do Stowarzyszenia Instytut Kościuszki („Stowarzyszenie”) danych osobowych w zakresie szerszym, niż imię, nazwisko, e-mail i/lub telefon stanowi zgodę na przetwarzanie tych danych przez Stowarzyszenie w celu prowadzenia procesu rekrutacyjnego. Zgodę możną wycofać w dowolnym czasie. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania dokonanego przed jej wycofaniem.

Stowarzyszenie Instytut Kościuszki to niezależna pozarządowa organizacja typu think tank o charakterze non-profit założona w 2000 r. Jego misją jest działanie na rzecz społeczno-gospodarczego rozwoju i bezpieczeństwa Polski, jako aktywnego członka Unii Europejskiej oraz NATO. Swoje działania koncentruje na 5 obszarach programowych: cyberbezpieczeństwo, instytucje i prawo, bezpieczeństwo międzynarodowe, energia i klimat, gospodarka. Twórca CYBERSEC Forum – pierwszego w Polsce i jednego z nielicznych w Europie cyklicznego wydarzenia o charakterze public policy conference, poświęconego strategicznym zagadnieniom cyberbezpieczeństwa – i kilku innych formatów o mniejszej skali. Założyciel CYBERSEC HUB – pierwszego w Polsce centrum kompetencji i innowacji w obszarze cyberbezpieczeństwa. Członek Global EPIC – globalnego ekosystemu regionalnych ekosystemów cyberbezpieczeństwa skupiającego 13 podmiotów z 9 państw świata.

Informacja o przetwarzaniu danych osobowych.