Rekrutujemy na staż – członek zespołu Cybersec Disnfo Lab

Stowarzyszenie Instytut Kościuszki poszukuje ambitnych, zmotywowanych studentów, chętnych do zdobycia wiedzy oraz doświadczenia w pracy w zespole analitycznym zajmującym się badaniem zjawiska dezinformacji.

Dlaczego warto?

Instytut Kościuszki to wiodący pozarządowy ośrodek naukowo-badawczy o charakterze non-profit założony w 2000 r. Naszą misją jest działanie na rzecz społeczno-gospodarczego rozwoju i bezpieczeństwa Polski, jako aktywnego członka Unii Europejskiej oraz NATO.

Dzięki swej wiodącej pozycji, think tank przyciąga najlepszych analityków z całego świata, dając tym samym początek wielu pionierskim i innowacyjnym przedsięwzięciom. Cyberbezpieczeństwo to aktualnie najprężniej rozwijany obszar programowy Instytutu Kościuszki, w ramach którego zainicjowany został flagowy projekt CYBERSEC – Europejskie Forum Cyberbezpieczeństwa. Jest to pierwsze w Polsce i jedno z nielicznych w Europie cykliczne wydarzenie o charakterze public policy, poświęcone strategicznym zagadnieniom cyberbezpieczeństwa.

Do obowiązków stażysty w zespole analitycznym Instytutu Kościuszki będzie należał m.in.: prowadzenie badań, pomoc w pisaniu raportów oraz testowanie narzędzi OSINT.

Wymagania:

· płynne posługiwanie się językiem angielskim w mowie i piśmie (min. poziom C1);

· zainteresowanie obszarami programowymi Instytutu Kościuszki, zwłaszcza tematem dezinformacji;

· studia z zakresu nauk społecznych lub pokrewnych;

· dyspozycyjność 4-5 dni w tygodniu;

· krytyczny umysł i skłonność do myślenia analitycznego;

· lekkie pióro;

· dobra organizacja pracy;

· motywacja do rozwoju osobistego, w tym naukowego i zawodowego;

· odpowiedzialność, dokładność i samodzielność;

· umiejętność pracy w zespole.

Oferujemy:

· możliwość pracy nad interesującym projektem w dynamicznym i zmotywowanym zespole;

· możliwość zdobycia wiedzy z zakresu dezinformacji oraz OSINT i funkcjonowania organizacji pozarządowej;

· możliwość zdobycia doświadczenia w pracy w międzynarodowym środowisku;

· list rekomendacyjny po zakończonym stażu.

Sposób aplikacji:

Termin składania aplikacji: 30 czerwca 2021 r.

Czas trwania stażu: 3 miesiące Wyślij CV z klauzulą o ochronie danych osobowych na adres hr@ik.org.pl z dopiskiem STAŻ w zespole CYBERSEC Disinfo Lab w temacie wiadomości.

Przesłanie do Stowarzyszenia Instytut Kościuszki („Stowarzyszenie”) danych osobowych w zakresie szerszym, niż imię, nazwisko, e-mail i/lub telefon stanowi zgodę na przetwarzanie tych danych przez Stowarzyszenie w celu prowadzenia procesu rekrutacyjnego. Zgodę możną wycofać w dowolnym czasie. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania dokonanego przed jej wycofaniem.

Skontaktujemy się tylko z wybranymi kandydatami. Staż jest bezpłatny. Po jego odbyciu istnieje możliwość nawiązania stałej współpracy.