ZESPÓŁ

ZARZĄD

Jarosław Kożuch
Prezes Instytutu Kościuszki

Absolwent Wydziału Nauk Politycznych i Stosunków Międzynarodowych na Uniwersytecie Jagiellońskim. Koordynator wielu projektów międzynarodowych we współpracy z organizacjami eksperckimi na Ukrainie, obserwator w ukraińskich wyborach prezydenckich w 2004 r. podczas Pomarańczowej Rewolucji.

Związany z Instytutem Kościuszki od prawie 20 lat. Menager z wieloletnim doświadczeniem, praktyk biznesu. Interesuje się wykorzystaniem nowych technologii w biznesie.

Kontakt:
e-mail: jaroslaw.kozuch@ik.org.pl


Maciej Styczyński
Członek Zarządu


Ziemowit Wroński
Członek Zarządu

 

PRACOWNICY

MANAGEROWIE i KOORDYNATORZY

Izabela Albrycht
Przewodnicząca Rady Programowej Europejskiego Forum Cyberbezpieczeństwa – CYBERSEC

Przewodnicząca Rady Programowej CYBERSEC Forum. Politolog, od wielu lat specjalizuje się w tematyce strategicznych aspektów bezpieczeństwa, w tym cyberbezpieczeństwa oraz nowych technologii. Członek Grupy Doradczej NATO ds. nowych i przełomowych technologii oraz Rady do Spraw Cyfryzacji. Z ramienia największych polskich organizacji branżowych ICT – PIIT, Cyfrowa Polska oraz KIGEIT jest członkiem zarządu DIGITALEUROPE. Współtwórca CYBERSEC Forum. Jest także członkiem Rady Nadzorczej Asseco Poland S.A. Była prezesem Instytutu Kościuszki w l. 2010-2021.

Kontakt:
e-mail: izabela.albrycht@ik.org.pl


Michał Rekowski
Dyrektor ds. Badań, Dyrektor Programowy CYBERSEC

Od 2018 roku związany z Instytutem, przed dołączeniem do którego odbył półroczny staż BlueBook w Europejskiej Agencji Obrony w Brukseli. Doktorant w Katedrze Bezpieczeństwa Narodowego Uniwersytetu Jagiellońskiego, gdzie zajmuje się tematyką Europejskiej Autonomii Strategicznej, strategicznego wymiaru polityk UE, Wspólnej Polityki Bezpieczeństwa i Obronności UE, suwerenności cyfrowej oraz związkami nowych technologii i bezpieczeństwa. Kierownik projektu badawczego „Rola instytucji Unii Europejskiej w budowaniu Europejskiej Autonomii Strategicznej” finansowanego przez Narodowe Centrum Nauki w ramach grantu Preludium-19. W 2020 r. otrzymał stypendium Tokyo Foundation dla młodych liderów. Laureat licznych stypendiów i grantów naukowych, m. in. na pobyty badawcze Wolnym Uniwersytecie w Brukseli (VUB), Uniwersytecie w Heidelbergu i Uniwersytecie w Salzburgu. Absolwent stosunków międzynarodowych na UJ, studiował także na Sciences Po w Paryżu oraz National University of Singapore. Uczestnik międzynarodowych konferencji naukowych oraz autor artykułów poświęconych bezpieczeństwu i geopolityce. Pomysłodawca, współautor i redaktor raportu eksperckiego „Geopolityka nowych technologii cyfrowych” (2020).

Kontakt:
e-mail: michal.rekowski@ik.org.pl


Joanna Świerad-Solińska
Dyrektor Kreatywna

Absolwentka grafiki w Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie. Pasjonuje się grafiką warsztatową. Uczestniczyła w licznych wystawach polskich i międzynarodowych, a jej prace zostały nagrodzone m.in na The 10th Kochi International Triennial Exhibition of Prints w Japonii.


Ewelina Kasprzyk
CYBERSEC Project Manager, Executive Editor w European Cybersecurity Journal

Absolwentka amerykanistyki oraz stosunków międzynarodowych (specjalność: studia strategiczne) na Wydziale Studiów Międzynarodowych i Politycznych Uniwersytetu Jagiellońskiego. Swoje zainteresowania rozwinęła pisząc prace dyplomowe na temat roli mediów społecznościowych w kształtowaniu krajobrazu politycznego oraz zarządzania Internetem w kontekście widma cyberwojny. Prywatnie interesuje się językami obcymi oraz rysunkiem.

Kontakt:
e-mail: ewelina.kasprzyk@ik.org.pl
tel.: +48.669.614.810


Łukasz Gawron
Kierownik Projektów

Absolwent stosunków międzynarodowych na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie, gdzie skończył również studia licencjackie. Koordynował projekt European Energy Hub w Instytucie Polityk Publicznych. Osoba odpowiedzialna za za organizację konferencji: CYBERSEC Forum, CYBERSEC Brussels Leaders’ Foresight oraz pierwszego w Polsce hackathonu cyberbezpieczeństwa CYBERSEC League. Na co dzień interesuje się zagadnieniami polityki energetycznej oraz międzynarodowego terroryzmu. Miłośnik piłki nożnej i sportów motorowych.

Kontakt:
e-mail: lukasz.gawron@ik.org.pl
tel.: +48.663.082.960


Marietta Gieroń
Manager ds. operacyjnych 

Studiując na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego, ukończyła jednocześnie Akademię Spółek Kapitałowych. Zrealizowała również Kurs Inspektora Ochrony Danych, gdyż jest przekonana, że wdrożenie RODO minimalizuje ryzyko wystąpienia incydentów wycieku danych, które w czasie przyspieszonego postępu technologicznego są wrażliwym zasobem bardziej niż kiedykolwiek. Na co dzień wykorzystuje znajomość prawa pracy, prawa finansowego i gospodarczego oraz jest odpowiedzialna za politykę wdrażania RODO. Prywatnie miłośniczka gór. 


Tomasz Piekarz
Manager ds. współpracy z partnerami  | Analityk

Absolwent studiów I i II stopnia na kierunku stosunki międzynarodowe oraz I stopnia na kierunku zarządzanie, na Uniwersytecie Jagiellońskim. Współzałożyciel i były Przewodniczący Koła Naukowego Myśli Geopolitycznej UJ. Prezes Łańcuckiego Alarmu Smogowego. Związany z Instytutem Kościuszki od lipca 2019 r., obecnie odpowiada za współpracę z sektorem prywatnym. Współautor publikacji eksperckich Instytutu m.in. raportów „Geopolityka Nowych Technologii Cyfrowych” oraz „5G. Szanse, Zagrożenia, Wyzwania”. Interesuje się wpływem nowych technologii na stosunki międzynarodowe, geopolityką, gospodarką i energią przyszłości. Prywatnie osoba wielce przejęta stanem ludzkości i środowiska, aktywnie działająca na rzecz jego poprawy.


Łukasz Opoka
PR & Media Communication Manager 

Specjalizuje się w tworzeniu i wdrażaniu strategii komunikacji, budowaniu wizerunku marki, organizacji wydarzeń, a także rozwoju projektów i nowych rozwiązań na rynku. Współpracował z wieloma markami związanymi głównie z branżą eventową i technologiczną. W poprzednich latach zajmował się m.in. PR i komunikacją ICE Kraków oraz HackYeah, a także organizacją wydarzeń biznesowych tj. FxCuffs (obecnie InvestCuffs).

W 2014 roku ukończył kurs w Castelsardo i zdobył certyfikat Internacia Janulara Festivalo wydawany przez Education and Culture DG Lifelong Learning Programme. Jest Absolwentem Akademii Górniczo-Hutniczej AGH w Krakowie na kierunku Zarządzanie projektami IT. Cyklicznie występuje jako mentor/juror podczas wydarzeń branżowych pomagając uczestnikom w rozwoju swoich pomysłów na biznes. Pasjonat piłki nożnej, pracy głosem (radio, event host, szkolenia) oraz ambitnych projektów technologicznych.

Kontakt:
e-mail: lukasz.opoka@ik.org.pl
tel.: +48 663 968 776


Iwona Prószyńska
Rzeczniczka Prasowa

Absolwentka Wydziału Dziennikarstwa i Nauk Politycznych na Uniwersytecie Warszawskim oraz Centrum Prawa Francuskiego i Europejskiego Uniwersytetu Warszawskiego oraz Uniwersytetu w Poitiers. Koordynatorka i uczestniczka wielu projektów z obszaru komunikacji i PR. Doświadczenie zawodowe zdobywała podczas stażu w Komisji Europejskiej oraz pracując w biurach prasowych m.in. ministerstwa rozwoju regionalnego i resortu finansów, gdzie pełniła rolę rzecznika prasowego.

Kontakt:
e-mail: iwona.proszynska@ik.org.pl
tel.: +48 668 177 780


ANALITYCY

Kamil Mikulski
Analityk 

Magister Stosunków Międzynarodowych i Dyplomacji Unii Europejskiej w Kolegium Europejskim oraz prawa na Uniwersytecie Wrocławskim. Absolwent Europejskiego Programu Leaderskiego oraz Akademii Młodych Dyplomatów. Interesuje się zagadnieniami związanymi ze stosunkami i handlem międzynarodowym, dezinformacją jako zjawiskiem polityczno-społecznym oraz nowymi technologiami.


Michał Krawczyk
Analityk 

Absolwent bezpieczeństwa narodowego na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie, gdzie skupiał się na zagadnieniu korelacji mediów i terroryzmu. Analityk Instytut Kościuszki zajmujący się dezinformacją w przestrzeni informacyjnej oraz wykorzystaniem technik OSINT do analizy cyberprzestrzeni. Interesuje się zagadnieniami funkcji mediów i propagandy w życiu społeczno-politycznym oraz stosunkami międzynarodowymi.


GRAFICY

Dagmara Jagodzińska
Grafik

Absolwentka Uniwersytetu Jagiellońskiego i Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach. Specjalistka z zakresu rozwoju, prototypownia i testowania interfejsów użytkownika oraz produktów cyfrowych. Szerokie doświadczenie projektowe i biznesowe zdobywała, współpracując z agencjami reklamowymi oraz dużymi markami e-commerce. Pasjonatka wysp kanaryjskich, jogi i podcastów. 


Wiktoria Konieczniak
Grafik

Studentka Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach. W marcu 2022 r. broni dyplomu w Pracowni Publikacji Cyfrowych, gdzie tworzy aplikację dla nastolatków ułatwiającą zdobywanie rzetelnej wiedzy z zakresu edukacji seksualnej. W Instytucie zajmuje się tworzeniem grafik do postów na social media, składem publikacji oraz pomocą w tworzeniu i modyfikacji stron internetowych. Prywatnie osoba kochająca zwierzęta, książki kryminalne i psychologiczne oraz dobrą herbatę.