NASZ ZESPÓŁ

ZARZĄD

Jarosław Kożuch
Prezes Instytutu Kościuszki

Absolwent Wydziału Nauk Politycznych i Stosunków Międzynarodowych na Uniwersytecie Jagiellońskim. Koordynator wielu projektów międzynarodowych we współpracy z organizacjami eksperckimi na Ukrainie, obserwator w ukraińskich wyborach prezydenckich w 2004 r. podczas Pomarańczowej Rewolucji.

Związany z Instytutem Kościuszki od prawie 20 lat. Menager z wieloletnim doświadczeniem, praktyk biznesu. Interesuje się wykorzystaniem nowych technologii w biznesie.

Kontakt:
e-mail: jaroslaw.kozuch@ik.org.pl


Ziemowit Wroński
Członek Zarządu


PROKURENT

Marietta Gieroń
Prokurent | Dyrektor ds. operacyjnych 

Studiując na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego, ukończyła jednocześnie Akademię Spółek Kapitałowych. Zrealizowała również Kurs Inspektora Ochrony Danych, gdyż jest przekonana, że wdrożenie RODO minimalizuje ryzyko wystąpienia incydentów wycieku danych, które w czasie przyspieszonego postępu technologicznego są wrażliwym zasobem bardziej niż kiedykolwiek. Na co dzień wykorzystuje znajomość prawa pracy, prawa finansowego i gospodarczego oraz jest odpowiedzialna za politykę wdrażania RODO.

Kontakt:
e-mail: marietta.gieron@ik.org.pl
tel.: +48 530 922 551


ZESPÓŁ PROGRAMOWY

Ewelina Kasprzyk
Dyrektor Programowa, Redaktor Naczelna European Cybersecurity Journal

Absolwentka amerykanistyki oraz stosunków międzynarodowych (specjalność: studia strategiczne) na Wydziale Studiów Międzynarodowych i Politycznych Uniwersytetu Jagiellońskiego. Swoje zainteresowania rozwinęła pisząc prace dyplomowe na temat roli mediów społecznościowych w kształtowaniu krajobrazu politycznego oraz zarządzania Internetem w kontekście widma cyberwojny. Prywatnie interesuje się językami obcymi oraz rysunkiem.

Kontakt:
e-mail: ewelina.kasprzyk@ik.org.pl
tel.: +48 669 614 810


Maciej Góra
CYBERSEC Project Manager

Absolwent bezpieczeństwa narodowego na Uniwersytecie Jagiellońskim, stosunków międzynarodowych w ramach programu Erasmus+ na Uniwersytecie Karola w Pradze oraz podyplomowo cyberbezpieczeństwa na Akademii Górniczo-Hutniczej. Zawodowo interesuje się kwestiami cyfrowymi w skali mikro (zmniejszanie śladu cyfrowego, osobiste bezpieczeństwo on-line) jak i makro (geopolityczny wymiar cyberbezpieczeństwa, zarządzanie cyberbezpieczeństwem, procesy społeczne związane z cyfryzacją, futurologia).

Kontakt:
e-mail: maciej.gora@ik.org.pl
tel.: +48 694 000 298


Michał Krawczyk
Analityk 

Absolwent bezpieczeństwa narodowego na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie, gdzie skupiał się na zagadnieniu korelacji mediów i terroryzmu. Analityk Instytut Kościuszki zajmujący się dezinformacją w przestrzeni informacyjnej oraz wykorzystaniem technik OSINT do analizy cyberprzestrzeni. Interesuje się zagadnieniami funkcji mediów i propagandy w życiu społeczno-politycznym oraz stosunkami międzynarodowymi.

Kontakt:
e-mail: michal.krawczyk@ik.org.pl
tel.: +48 510 499 766


ZESPÓŁ PARTNERSKI

Tomasz Piekarz
Partnerships Manager

Absolwent studiów I i II stopnia na kierunku stosunki międzynarodowe oraz I stopnia na kierunku zarządzanie, na Uniwersytecie Jagiellońskim. Współzałożyciel i były Przewodniczący Koła Naukowego Myśli Geopolitycznej UJ. Prezes Łańcuckiego Alarmu Smogowego. Związany z Instytutem Kościuszki od lipca 2019 r., obecnie odpowiada za współpracę z sektorem prywatnym. Współautor publikacji eksperckich Instytutu m.in. raportów „Geopolityka Nowych Technologii Cyfrowych” oraz „5G. Szanse, Zagrożenia, Wyzwania”. Interesuje się wpływem nowych technologii na stosunki międzynarodowe, geopolityką, gospodarką i energią przyszłości. Prywatnie osoba wielce przejęta stanem ludzkości i środowiska, aktywnie działająca na rzecz jego poprawy.

Kontakt:
e-mail: tomasz.piekarz@ik.org.pl
tel.: +48 660 457 012


Paulina Górska
Junior Partnership Specialist

Studentka drugiego roku studiów magisterskich na Wydziale Nauk Politycznych i Studiów Międzynarodowych na Uniwersytet Warszawski. Swoją pracę dyplomową poświęca nowym technologiom i ich wpływom na politykę międzynarodową. Obecnie zajmuje się kontaktem z partnerami komercyjnymi. Prywatnie fanka latte na mleku owsianym, serialu Twin Peaks, Egona Schiele i literatury francuskiej

Kontakt:
e-mail: paulina.gorska@ik.org.pl

 


ZESPÓŁ KREATYWNY

 

Kacper Bączkowski
Junior Communications Specialist

 

Kontakt:
e-mail: kacper.baczkowski@ik.org.pl


Dagmara Jagodzińska
UX/UI Designer

Absolwentka Uniwersytetu Jagiellońskiego i Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach. Specjalistka z zakresu rozwoju, prototypownia i testowania interfejsów użytkownika oraz produktów cyfrowych. Szerokie doświadczenie projektowe i biznesowe zdobywała, współpracując z agencjami reklamowymi oraz dużymi markami e-commerce. Pasjonatka wysp kanaryjskich, jogi i podcastów. 

Kontakt:
e-mail: dagmara.jagodzinska@ik.org.pl


Wiktoria Konieczniak
Grafik

Studentka Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach. W marcu 2022 r. broni dyplomu w Pracowni Publikacji Cyfrowych, gdzie tworzy aplikację dla nastolatków ułatwiającą zdobywanie rzetelnej wiedzy z zakresu edukacji seksualnej. W Instytucie zajmuje się tworzeniem grafik do postów na social media, składem publikacji oraz pomocą w tworzeniu i modyfikacji stron internetowych. Prywatnie osoba kochająca zwierzęta, książki kryminalne i psychologiczne oraz dobrą herbatę.

Kontakt:
e-mail: wiktoria.konieczniak@ik.org.pl


MANAGER FINANSOWY

 

Małgorzata Miernik
Financial Manager 

Contact:
e-mail: malgorzata.miernik@ik.org.pl
tel.: + 48 12 200 23 69 | 606 78 05 85