NASZ ZESPÓŁ

ZARZĄD

Jarosław Kożuch
Prezes Instytutu Kościuszki

Absolwent Wydziału Nauk Politycznych i Stosunków Międzynarodowych na Uniwersytecie Jagiellońskim. Koordynator wielu projektów międzynarodowych we współpracy z organizacjami eksperckimi na Ukrainie, obserwator w ukraińskich wyborach prezydenckich w 2004 r. podczas Pomarańczowej Rewolucji.

Związany z Instytutem Kościuszki od prawie 20 lat. Menager z wieloletnim doświadczeniem, praktyk biznesu. Interesuje się wykorzystaniem nowych technologii w biznesie.

Kontakt:
e-mail: jaroslaw.kozuch@ik.org.pl


Ziemowit Wroński
Członek Zarządu


PROKURENT

Marietta Gieroń
Prokurent | Dyrektor ds. operacyjnych 

Studiując na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego, ukończyła jednocześnie Akademię Spółek Kapitałowych. Zrealizowała również Kurs Inspektora Ochrony Danych, gdyż jest przekonana, że wdrożenie RODO minimalizuje ryzyko wystąpienia incydentów wycieku danych, które w czasie przyspieszonego postępu technologicznego są wrażliwym zasobem bardziej niż kiedykolwiek. Na co dzień wykorzystuje znajomość prawa pracy, prawa finansowego i gospodarczego oraz jest odpowiedzialna za politykę wdrażania RODO.

Kontakt:
e-mail: marietta.gieron@ik.org.pl
tel.: +48 530 922 551


ZESPÓŁ PROGRAMOWY

Izabela Albrycht
Przewodnicząca Komitetu Programowego Europejskiego Forum Cyberbezpieczeństwa – CYBERSEC

Jest współzałożycielką i przewodniczącą Komitetu Programowego funkcjonującego od 2014 roku Europejskiego Forum Cyberbezpieczeństwa – CYBERSEC. W latach 2010 r do 2021 r. była Prezesem Instytutu Kościuszki.

W latach 2016 – 2018 przewodniczyła Radzie do Spraw Cyfryzacji II kadencji, była członkiem Rady III kadencji, a od 2021 r. jest członkiem Rady IV kadencji. W grudniu 2021 r. została powołana przez Prezydenta RP w skład Rady ds. Bezpieczeństwa i Obronności w ramach Narodowej Rady Rozwoju. Od 2020 r. jest także członkiem Grupy Doradczej NATO ds. nowych i przełomowych technologii.

Od 2017 r. zasiada w Radzie Nadzorczej Asseco Poland S.A., a od 2019  r. w ComCERT S.A. W 2020 r. została wybrana do Zarządu DIGITAL EUROPE, gdzie jest wspólną reprezentantką Polskiej Izby Informatyki i Telekomunikacji (PIIT), Związku Cyfrowa Polska (ZIPSEE Digital Poland) oraz Krajowej Izby Gospodarczej Elektroniki i Telekomunikacji (KIGEIT).

Jest współzałożycielką Women4Cyber, inicjatywy zainaugurowanej przez European Cyber Security Organisation (ECSO) w Brukseli oraz Polskiego Klastra Cyberbezpieczeństwa #CyberMadeInPoland. W latach 2019 – 2020 wchodziła w skład Global Future Council on Cybersecurity w ramach World Economic Forum w Genewie.

Izabela Albrycht jest politologiem, absolwentką Wydziału Studiów Międzynarodowych i Politycznych Uniwersytetu Jagiellońskiego. Współautorka raportów, publikacji i analiz koncentrujących się na zagadnieniach związanych z politykami unijnymi, stosunkami międzynarodowymi, cyberbezpieczeństwem i cyfrowymi technologiami. W 2017 r. znalazła się na prestiżowej liście New Europe 100 Challengers opracowanej przez Financial Times Res Publica, Google i International Visegrad Fund. W 2019 r. została wyróżniona jako jedna z 50 najbardziej wpływowych kobiet zajmujących się cyberbezpieczeństwem w Europie (Europe’s 50 Most Influencial Women in Cybersecurity ranked by SC Media UK).

Kontakt:
e-mail: izabela.albrycht@ik.org.pl


Ewelina Kasprzyk
CYBERSEC Project Manager, Executive Editor w European Cybersecurity Journal

Absolwentka amerykanistyki oraz stosunków międzynarodowych (specjalność: studia strategiczne) na Wydziale Studiów Międzynarodowych i Politycznych Uniwersytetu Jagiellońskiego. Swoje zainteresowania rozwinęła pisząc prace dyplomowe na temat roli mediów społecznościowych w kształtowaniu krajobrazu politycznego oraz zarządzania Internetem w kontekście widma cyberwojny. Prywatnie interesuje się językami obcymi oraz rysunkiem.

Kontakt:
e-mail: ewelina.kasprzyk@ik.org.pl
tel.: +48 669 614 810


Maciej Góra
CYBERSEC Project Manager

Absolwent bezpieczeństwa narodowego na Uniwersytecie Jagiellońskim, stosunków międzynarodowych w ramach programu Erasmus+ na Uniwersytecie Karola w Pradze oraz podyplomowo cyberbezpieczeństwa na Akademii Górniczo-Hutniczej. Zawodowo interesuje się kwestiami cyfrowymi w skali mikro (zmniejszanie śladu cyfrowego, osobiste bezpieczeństwo on-line) jak i makro (geopolityczny wymiar cyberbezpieczeństwa, zarządzanie cyberbezpieczeństwem, procesy społeczne związane z cyfryzacją, futurologia).

Kontakt:
e-mail: maciej.gora@ik.org.pl
tel.: +48 694 000 298


Michał Krawczyk
Analityk 

Absolwent bezpieczeństwa narodowego na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie, gdzie skupiał się na zagadnieniu korelacji mediów i terroryzmu. Analityk Instytut Kościuszki zajmujący się dezinformacją w przestrzeni informacyjnej oraz wykorzystaniem technik OSINT do analizy cyberprzestrzeni. Interesuje się zagadnieniami funkcji mediów i propagandy w życiu społeczno-politycznym oraz stosunkami międzynarodowymi.

Kontakt:
e-mail: michal.krawczyk@ik.org.pl
tel.: +48 510 499 766


ZESPÓŁ PARTNERSKI

Tomasz Piekarz
Partnerships Manager

Absolwent studiów I i II stopnia na kierunku stosunki międzynarodowe oraz I stopnia na kierunku zarządzanie, na Uniwersytecie Jagiellońskim. Współzałożyciel i były Przewodniczący Koła Naukowego Myśli Geopolitycznej UJ. Prezes Łańcuckiego Alarmu Smogowego. Związany z Instytutem Kościuszki od lipca 2019 r., obecnie odpowiada za współpracę z sektorem prywatnym. Współautor publikacji eksperckich Instytutu m.in. raportów „Geopolityka Nowych Technologii Cyfrowych” oraz „5G. Szanse, Zagrożenia, Wyzwania”. Interesuje się wpływem nowych technologii na stosunki międzynarodowe, geopolityką, gospodarką i energią przyszłości. Prywatnie osoba wielce przejęta stanem ludzkości i środowiska, aktywnie działająca na rzecz jego poprawy.

Kontakt:
e-mail: tomasz.piekarz@ik.org.pl
tel.: +48 660 457 012


Paulina Górska
Junior Partnership Specialist

Studentka drugiego roku studiów magisterskich na Wydziale Nauk Politycznych i Studiów Międzynarodowych na Uniwersytet Warszawski. Swoją pracę dyplomową poświęca nowym technologiom i ich wpływom na politykę międzynarodową. Obecnie zajmuje się kontaktem z partnerami komercyjnymi. Prywatnie fanka latte na mleku owsianym, serialu Twin Peaks, Egona Schiele i literatury francuskiej

Kontakt:
e-mail: paulina.gorska@ik.org.pl


Maja Nosewicz
Junior Parntership Specialist

 

Kontakt:
e-mail: maja.nosewicz@ik.org.pl


ZESPÓŁ KREATYWNY

Joanna Świerad-Solińska
Dyrektor Kreatywna

Absolwentka grafiki w Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie. Pasjonuje się grafiką warsztatową. Uczestniczyła w licznych wystawach polskich i międzynarodowych, a jej prace zostały nagrodzone m.in na The 10th Kochi International Triennial Exhibition of Prints w Japonii.

Kontakt:
e-mail: joanna.swierad@ik.org.pl
tel.: +48 692 501 499


Iwona Prószyńska
Rzeczniczka Prasowa

Absolwentka Wydziału Dziennikarstwa i Nauk Politycznych na Uniwersytecie Warszawskim oraz Centrum Prawa Francuskiego i Europejskiego Uniwersytetu Warszawskiego oraz Uniwersytetu w Poitiers. Koordynatorka i uczestniczka wielu projektów z obszaru komunikacji i PR. Doświadczenie zawodowe zdobywała podczas stażu w Komisji Europejskiej oraz pracując w biurach prasowych m.in. ministerstwa rozwoju regionalnego i resortu finansów, gdzie pełniła rolę rzecznika prasowego.

Kontakt:
e-mail: iwona.proszynska@ik.org.pl
tel.: +48 668 177 780


Łukasz Opoka
PR & Media Communications Manager 

Specjalizuje się w tworzeniu i wdrażaniu strategii komunikacji, budowaniu wizerunku marki, organizacji wydarzeń, a także rozwoju projektów i nowych rozwiązań na rynku. Współpracował z wieloma markami związanymi głównie z branżą eventową i technologiczną. W poprzednich latach zajmował się m.in. PR i komunikacją ICE Kraków oraz HackYeah, a także organizacją wydarzeń biznesowych tj. FxCuffs (obecnie InvestCuffs).

W 2014 roku ukończył kurs w Castelsardo i zdobył certyfikat Internacia Janulara Festivalo wydawany przez Education and Culture DG Lifelong Learning Programme. Jest Absolwentem Akademii Górniczo-Hutniczej AGH w Krakowie na kierunku Zarządzanie projektami IT. Cyklicznie występuje jako mentor/juror podczas wydarzeń branżowych pomagając uczestnikom w rozwoju swoich pomysłów na biznes. Pasjonat piłki nożnej, pracy głosem (radio, event host, szkolenia) oraz ambitnych projektów technologicznych.

Kontakt:
e-mail: lukasz.opoka@ik.org.pl
tel.: +48 663 968 776


Kacper Bączkowski
Junior Communications Specialist

 

Kontakt:
e-mail: kacper.baczkowski@ik.org.pl


Dagmara Jagodzińska
Grafik & UX Designer

Absolwentka Uniwersytetu Jagiellońskiego i Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach. Specjalistka z zakresu rozwoju, prototypownia i testowania interfejsów użytkownika oraz produktów cyfrowych. Szerokie doświadczenie projektowe i biznesowe zdobywała, współpracując z agencjami reklamowymi oraz dużymi markami e-commerce. Pasjonatka wysp kanaryjskich, jogi i podcastów. 

Kontakt:
e-mail: dagmara.jagodzinska@ik.org.pl


Wiktoria Konieczniak
Grafik

Studentka Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach. W marcu 2022 r. broni dyplomu w Pracowni Publikacji Cyfrowych, gdzie tworzy aplikację dla nastolatków ułatwiającą zdobywanie rzetelnej wiedzy z zakresu edukacji seksualnej. W Instytucie zajmuje się tworzeniem grafik do postów na social media, składem publikacji oraz pomocą w tworzeniu i modyfikacji stron internetowych. Prywatnie osoba kochająca zwierzęta, książki kryminalne i psychologiczne oraz dobrą herbatę.

Kontakt:
e-mail: wiktoria.konieczniak@ik.org.pl


MANAGER FINANSOWY

 

Małgorzata Miernik
Financial Manager 

Contact:
e-mail: malgorzata.miernik@ik.org.pl
tel.: + 48 12 200 23 69 | 606 78 05 85