NASZ ZESPÓŁ

ZARZĄD

Marietta Gieroń
Prezes Instytutu Kościuszki

Studiując na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego, ukończyła jednocześnie Akademię Spółek Kapitałowych. Zrealizowała również Kurs Inspektora Ochrony Danych, gdyż jest przekonana, że wdrożenie RODO minimalizuje ryzyko wystąpienia incydentów wycieku danych, które w czasie przyspieszonego postępu technologicznego są wrażliwym zasobem bardziej niż kiedykolwiek. 

Kontakt:
e-mail: marietta.gieron@ik.org.pl


Ziemowit Wroński
Członek Zarządu

ZESPÓŁ PROGRAMOWY

Ewelina Kasprzyk
Dyrektor Programowa | Redaktor Naczelna European Cybersecurity Journal

Absolwentka amerykanistyki oraz stosunków międzynarodowych (specjalność: studia strategiczne) na Wydziale Studiów Międzynarodowych i Politycznych Uniwersytetu Jagiellońskiego. Swoje zainteresowania rozwinęła pisząc prace dyplomowe na temat roli mediów społecznościowych w kształtowaniu krajobrazu politycznego oraz zarządzania Internetem w kontekście widma cyberwojny. Prywatnie interesuje się językami obcymi oraz rysunkiem.

Kontakt:
e-mail: ewelina.kasprzyk@ik.org.pl
tel.: +48 669 614 810


Maciej Góra
CYBERSEC Project Manager

Absolwent bezpieczeństwa narodowego na Uniwersytecie Jagiellońskim, stosunków międzynarodowych w ramach programu Erasmus+ na Uniwersytecie Karola w Pradze oraz podyplomowo cyberbezpieczeństwa na Akademii Górniczo-Hutniczej. Zawodowo interesuje się kwestiami cyfrowymi w skali mikro (zmniejszanie śladu cyfrowego, osobiste bezpieczeństwo on-line) jak i makro (geopolityczny wymiar cyberbezpieczeństwa, zarządzanie cyberbezpieczeństwem, procesy społeczne związane z cyfryzacją, futurologia).

Kontakt:
e-mail: maciej.gora@ik.org.pl
tel.: +48 694 000 298


Michał Krawczyk
Analityk 

Absolwent bezpieczeństwa narodowego na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie, gdzie skupiał się na zagadnieniu korelacji mediów i terroryzmu. Analityk Instytut Kościuszki zajmujący się dezinformacją w przestrzeni informacyjnej oraz wykorzystaniem technik OSINT do analizy cyberprzestrzeni. Interesuje się zagadnieniami funkcji mediów i propagandy w życiu społeczno-politycznym oraz stosunkami międzynarodowymi.

Kontakt:
e-mail: michal.krawczyk@ik.org.pl
tel.: +48 510 499 766


Eliza Kotowska
Młody Koordynator Projektów | Młody Analityk

Kontakt:
e-mail: eliza.kotowska@ik.org.pl
tel.: +13 472 954 021

ZESPÓŁ PARTNERSKI

Huber Gołębiewski
Manager d.s Partnerstw

W trakcie studiów II stopnia na kierunku psychologia w zarządzaniu, absolwent bezpieczeństwa narodowego I stopnia na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie. Zawodowo posiada bogate doświadczenie związane z rozwojem relacji biznesowych, posiada między innymi kilkuletnie doświadczenie jako manager rozwoju kanału sprzedaży marketplace dla czołowych przedstawicieli Polskiego e-commerce. Aktualnie jako Partnership Manager odpowiada za odpowiedni rozwój relacji z Partnerami Instytutu.

Kontakt:
e-mail: hubert.golebiewski@ik.org.pl
tel.: +48 796 342 792


Paulina Górska
Senior Partnership Specialist

Studentka drugiego roku studiów magisterskich na Wydziale Nauk Politycznych i Studiów Międzynarodowych na Uniwersytet Warszawski. Swoją pracę dyplomową poświęca nowym technologiom i ich wpływom na politykę międzynarodową. Obecnie zajmuje się kontaktem z partnerami komercyjnymi. Prywatnie fanka latte na mleku owsianym, serialu Twin Peaks, Egona Schiele i literatury francuskiej.

Kontakt:
e-mail: paulina.gorska@ik.org.pl
tel.: +48 698 817 140


Daria Szafarczyk
Specjalistka ds. pozyskiwania funduszy

Absolwentka studiów I i II stopnia kierunku Bezpieczeństwo Narodowe i Międzynarodowe Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Doktorantka Uniwersytetu Śląskiego w dziedzinie nauk o polityce i administracji. Naukowo związana z tematyką miękkiego oddziaływania politycznego i dyplomacją. Posiada doświadczenie w koordynacji projektów ministerialnych, europejskich i międzynarodowych, a także we współpracy z instytucjami samorządowymi i publicznymi.

Kontakt:
e-mail: daria.szafarczyk@ik.org.pl
tel.: +48 668 177 780

ZESPÓŁ KREATYWNY

Wiktoria Konieczniak
Senior Graphic Designer │Creative Manager

Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach. Specjalistka w zakresie brandingu oraz składu tekstu. Prywatnie osoba kochająca zwierzęta, książki kryminalne i psychologiczne oraz dobrą herbatę.

Kontakt:
e-mail: wiktoria.konieczniak@ik.org.pl


Kacper Bączkowski
Communication & PR Manager

Kontakt:
e-mail: kacper.baczkowski@ik.org.pl


Dagmara Jagodzińska
UX/UI Designer

Absolwentka Uniwersytetu Jagiellońskiego i Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach. Specjalistka z zakresu rozwoju, prototypownia i testowania interfejsów użytkownika oraz produktów cyfrowych. Szerokie doświadczenie projektowe i biznesowe zdobywała, współpracując z agencjami reklamowymi oraz dużymi markami e-commerce. Miłośniczka Wysp Kanaryjskich, dobrej muzyki i podcastów.

Kontakt:
e-mail: dagmara.jagodzinska@ik.org.pl


Sabina Długosz
Junior Social Media Specialist

Absolwentka politologii na Uniwersytecie Jagiellońskim i studentka zarządzania publicznego drugiego stopnia. Doktorantka w Szkole Doktorskiej Nauk Społecznych UJ. Prywatnie interesuje się literaturą nonfiction i nauką języków obcych. 

Kontakt:
e-mail: sabina.dlugosz@ik.org.pl


Aleksandra Drobot
Junior Graphic Designer

Absolwentka Politechniki Krakowskiej oraz Szkoły Grafiki Komputerowej Globlife w Krakowie. Działa głównie w obszarze brandingu oraz social mediów. Hobbistycznie tworzy plakaty oraz ilustracje cyfrowe.

Kontakt:
e-mail: aleksandra.drobot@ik.org.pl

BIURO

 

Magdalena Kawecka
Kierownik biura

Kontakt:
e-mail: magdalena.kawecka@ik.org.pl
tel.: +48 515 174 389